Výlety

Mnozí z klientů Diakonie Beránek jsou kvůli svému zdravotnímu stavu limitováni pohybem v bytě a jeho nejbližším okolí. Do nejmenších detailů zajištěný výlet do atraktivní a přitom dostupné lokality se pak stane zážitkem, z kterého mohou čerpat povzbuzení do všedních dní.

Rok 2018:

Výlet do Nové Paky

Ve čtvrtek 24. května 2018 jsme v silné sestavě 14 účastníků vyrazili vlakem do Nové Paky. Počasí nám přálo a jedinou mírnou komplikací byla výluka mezi Košťálovem a Starou Pakou, protože navazující spoj překvapivě nečekal! Přesto jsme naplánovaný program zvládli. Naším cílem byla unikátní expozice polodrahokamů v novopacké Klenotnici a návštěva dřevěného kostelíka, který sem byl přestěhován ze Zakarpatské Ukrajiny. Poté jsme se přesunuli na exkurzi do Brány – mateřské a základní křesťanské školy, kde pro nás byl připraven také oběd. Po obědě jsme poseděli nad dobrou kávou v místním Centrálu, kde byla možnost zakoupit tuto kávu z místní pražírny.

Rok 2017:

Výlet do Prahy na Den otevřených dveří České televize

V sobotu 13. května 2017 jsme vyrazily autobusem na dlouho očekávanou akci – den otevřených dveří České televize. Kdo by nestál o to, prohlédnout si jinak nepřístupná místa a dozvědět se o celém zázemí výroby televizních pořadů? Stálo to za námahu, a navíc jsme se odměnily i tentokrát společným obědem. Den jsme završily návštěvou Pražského hradu a procházkou jeho rozkvetlými zahradami.

Rok 2016:

Výlet do Prahy na výstavu o Karlu IV.

I v roce 2016 jsme uspořádali pro seniory zajímavý výlet. Tentokrát  se uskutečnil v září, kdy jsme s členy Klubu vyrazili autobusem do Prahy, abychom si užili hlavní město v příjemném čase „babího léta“, ale především abychom navštívili ojedinělou kulturní akci – výstavu o císaři Karlu IV. Byl to pro všechny příjemně strávený čas poučení a hrdosti na slavné období naší historie. Nechyběla procházka po místech, kde se psaly dějiny a také společné občerstvení – to vše  přispělo k dobré náladě zúčastněných.

Rok 2015:

Výlet do historické vesnice umění a řemesel Bylinné zahrady Botanicus Ostrá

11. 6. 2015 jsme se se seniory vydali na návštěvu Historické vesnice umění a řemesel bylinné zahrady Botanicus Ostrá. Vyjeli jsme společně mikrobusem z Rybníčku v Liberci do obce Ostrá u Lysé nad Labem, kde jsme si prohlédli celý areál historické vesnice a poté jsme si dle vlastního zájmu za malý poplatek vyzkoušeli různá stará řemesla v dílničkách, které jsou zde pro návštěvníky připravené. Přálo nám krásné počasí, a tak naše další kroky směřovaly do nádherně upravených zahrad a parků, které celý areál vesničky obklopují. Zde byl čas na příjemné posezení a odpočinek v různých zákoutích na lavičkách. Společný oběd jsme měli zajištěný v restauraci přímo v areálu vesničky. Návštěvu jsme zakončili v obchodě s ekologickými výrobky, kde si každý z nás koupil, co ho zaujalo. O zážitky nebyla nouze, tak se cestou zpět do Liberce bylo v autobuse o čem sdílet.

Rok 2014:

Výlet do skanzenu v Přerově nad Labem

28. 2014 jsme navštívili Skanzen v Přerově nad Labem. Jeli jsme společně mikrobusem z Rybníčku v Liberci do Přerova nad Labem, kde jsme navštívili areál Skanzenu. Prohlídka trvala cca 90 minut, počasí nám přálo, byl to nádherný den plný sluníčka a vzpomínek na dětství a na čas strávený u prarodičů na venkově. Po prohlídce jsme si zašli na společný oběd, který jsme měli zajištěný v restauraci „U Skanzenu“. Po té jsme se ještě krátce prošli po Přerově nad Labem a jeli jsme zpět do Liberce.

Výlet do Lázní Libverda, na Obří sud a do Hejnic

V říjnu 2014 jsme jeli společně vlakem do Hejnic, odkud jsme se vydali do Lázní Libverda na jejich prohlídku a dále jsme pokračovali výstupem na Obří sud, kde jsme měli zajištěný oběd. Ti, kterým to zdravotní stav nedovolil, se na Obří sud z lázní vyvezli autobusem. Po obědě jsme se pomalou chůzí vydali zpět do Hejnic, jelikož jsme měli krásné počasí, tak jsme se kochali pohledem na nádhernou krajinu zahalenou do podzimních barev. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny v Hejnicích a odtud jsme šli už pouze na vlakové nádraží a jeli zpět do Liberce.